Колони з металу

izgotovlenie-Metallichesskih-kolonn

Колони з металу – це міцний, здатний витримати великі зовнішні навантаження, опорний елемент, що лягає в основу каркаса будівлі з металоконструкцій. Завдяки вертикальним стовпів скорочуються терміни монтажних робіт, збільшується несуча здатність, знижується вібраційна чутливість каркаса. Вони використовуються при будівництві піддаються високим питомим навантаженням споруд (ангарів, великопрольотних або багатоквартирних будівель), а також знаходять застосування при монтажі переходів, підкранових шляхів, естакад, мостів. Замовити виготовлення металевих колон ви можете в компаніі “С-плюс”.

Складові частини колон
Черевик – база) – це нижня частина конструкції, що виконує відразу дві важливі функції:

  • розподіл навантаження по навколишньому стовп площі фундаменту;
  • кріплення (в основному для цього використовуються анкерні болти).

Верхня частина конструкції називається оголовком. Її завдання-передача зовнішніх навантажень через стрижень на черевик і фундамент. Центральна робоча зона (стрижень) для підвищення стійкості може бути посилена ребрами жорсткості, косинками – останні зміцнюють місця сполучення з верхньою/нижньою частинами.

Види металевих колон
Ціни на колони з металу залежать від особливостей їх конструкції. За призначенням металеві стовпи бувають:

  • основними-після установки і вирівнювання на них закріплюють ферми, балки, перекриття, а також всі інші елементи каркаса;
  • допоміжними-фахверкові колони не несуть основного навантаження, вони підсилюють загальну жорсткість споруди, зміцнюють стінові панелі.

За типом перетину можна виділити суцільні і наскрізні металеві колони – в останньому випадку пояса з’єднуються планками і гратами.

При класифікації враховується конструктивна форма. Металовироби постійного перетину підходять для будівництва будівель висотою до 10 м. На такі опори може встановлюватися підвісне обладнання (допустима вантажопідйомність – до 20 т).

Колони змінного перерізу (ступінчасті) знаходять застосування при зведенні будівель висотою більше 10 м. Стійкість і жорсткість на вигин у них вище. Можна встановлювати обладнання вантажопідйомністю понад 20 т.

Металоконструкції роздільного типу використовуються рідко (при розташуванні обладнання в кілька ярусів, необхідності в збільшенні кількості прольотів при реконструкції, низькому розміщенні кранів зі значною вантажопідйомністю).

Відповідно до характеру роботи металоконструкції бувають позацентрово – і центрально-стислими. У другому випадку навантаження проходить строго по центру. У позацентровостислих колон через несиметричність і збільшення перетину по висоті створюється різний ефект (одна зі сторін розвантажується, інша – довантажується).

Проектування та виготовлення колон
Поперечний переріз вибирається після проведення необхідних розрахунків на міцність. При виробництві металевих колон використовуються: сталь кутова (рівнополочна, нерівнополочна), сталь листова, швелери, кругла/прямокутна труба, двотавр (в залежності від виду). Проектувальники враховують найдрібніші нюанси-від особливостей перекриття, до матеріалу фундаменту, площі/товщини опорного листа.

Компанія “С-плюс” виготовить металеві колони за стандартними кресленнями або за індивідуальним проектом.

З’явилися додаткові питання?

Отримати необхідну консультацію можна, зателефонувавши за номерами (098) 200-33-88  , (050) 200-33-88 або написавши на пошту kievposlugi@gmail.com